Luottamusmiehet

KUOPION KAUPUNGIN JHL ry 862 
Luottamusmiehet 2018


Pääluottamusmies KVTES       
Juha Pirskanen
juha.pirskanen@kuopio.fi
Puh. 050 524 6458            
Vuorikatu 20 3. krs, 70100 Kuopio


Pääluottamusmies TUNTI/TEKNINEN SOPIMUS
Keijo Ryynänen

keijo.ryynanen@mestar.fi
Puh. 044 718 5902
Tulliportink. 37 A 2 krs 
Pääsääntöisesti luottamusmiesaika maanantai ja perjantai (varmista tapaaminen soittamalla)


Koulunkäynnin ohjaajat
Harri Miettinen                                                                                                                           harri.miettinen@opedu.kuopio.fi
Puh. 040 770 8892
Maanantaisin (Vuorikatu 20 3. krs, 70100 Kuopio)


Perusturva /terveydenhuolto
Anu Kuitunen

anu.kuitunen@kuopio.fi
Puh. 044 063 9301
Torstaisin (Vuorikatu 20 3. krs, 70100 Kuopio)

Varhaiskasvatus  
Kirsi Puustinen                                                                                             kirsi.puustinen@kuopio.fi
Puh. 044 709 3527


Konekeskus/ kuntatekniikkaliikelaitos
Jouni Tuppurainen
Puh. 
044 718 1270


Kaupunkiympäristön palvelualue, maaomaisuuden hallintapalvelut ja kiinteistön muodostuspalvelut / mittamiehet
Keijo Dromberg
Puh. 044 718 1554


Mestar / sähköverkko                                  Työsuojeluasiamies
Tomi Makkonen                                              Juuso Rytkönen
Puh. 040 558 6353                                          Puh. 044 718 5236
tomi.makkonen@kuopio.fi                          juuso.rytkonen@mestar.fi


Koulusihteerit           

Tiina Tirkkonen
tiina.tirkkonen@kuopio.fi
Puh. 050 564 0986


Kuopion Opiskelija-asunnot Oy
Alpo Säppi
Puh. 044 7640769


Alueluottamusmies Juankosken kaupunkiliitoksen myötä 
Minna Pehkonen      
minna.pehkonen@kuopio.fi

 

Alakohtaiset luottamusmiehet lista täydentyy ja muuttuu valintojen edetessä